Postępowanie przetargowe – Rozbudowa zespołu jednostek kogeneracyjnych (CHP) o kontenerową jednostkę o mocy ok. 400 kW wraz z infrastrukturą na terenie Oczyszczalni Ścieków w Kucharach, gmina Gołuchów, woj. wielkopolskie.

Zapraszamy do składania ofert w postępowaniu, według zasad zawartych w załącznikach:

Regulamin postępowania przetargowego (tekst ujednolicony – PO ZMIANACH)

Wzór umowy

Kosztorys ofertowy

Informacja RODO o przetwarzaniu danych osobowych w postępowaniach przetargowych SWŚ PROSNA

oferta ważna do 20.12.2022. (ZMIANA)

przeprowadzanego zgodnie z Art. 701 i następnych Kodeksu Cywilnego

(odwołanie do poszczególnych przepisów Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. 2019 poz. 2019) ma charakter pomocniczy)

Data ogłoszenia: 18 listopada 2022.

———————————————————————————————————————————————————-

Informacja o rozstrzygnięciu przetargu

W drodze postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Rozbudowa zespołu jednostek kogeneracyjnych (CHP) o kontenerową jednostkę o mocy ok. 400 kW wraz z infrastrukturą na terenie Oczyszczalni Ścieków w Kucharach, gmina Gołuchów, woj. wielkopolskie.” wpłynęła 1 oferta przedstawiona przez firmę:

  • Centrum Elektroniki Stosowanej „CES” Sp. z o.o. z siedzibą w 32 – 003 Podłęże 676 na kwotę 6 485 400, 00 zł netto.

Powyższa oferta została zaakceptowana przez Komisję Przetargową.

———————————————————————————————————————————————————-

UWAGA: ZMIANA konta bankowego ZAMAWIAJĄCEGO !!!

właściwe konto PEKAO S.A. 19 1240 2946 1111 0010 9370 3841

Zamawiający przedłuża termin składania ofert – do dnia 20/12/2022, godz. 10:00.
W dniu 08/12/2022 udostępniono ujednoliconą wersję Regulaminu postępowania zawierającą wszystkie do tego czasu wprowadzone zmiany.
Wykaz zmian – pobierz
Zmieniono odpowiedź  na Pyt. 1 z dnia 02/12 dot. wspólnego ubiegania się o  udzielenie zamówienia.

 

Odpowiedzi na pytania z dnia 22/11/2022

Dotyczy opisu nowego agregatu kogeneracyjnego:

a) Zamawiający wymaga mocy elektrycznej ok. 400 kW i zużycia paliwa nie więcej niż 1100 kW. Dla tych wartości otrzymamy sprawność elektryczną na poziomie 36%. Natomiast wymagana sprawność elektryczna jest nie mniej niż 42%.

W opisie zawarto nieprawidłową wartość zużycia paliwa. Wartość ta powinna wynosić 935 kW (tolerancja +5% zgodnie z normą).

b) W opisie agregatu jest informacja o wyposażeniu w układ by-passu na wymienniku spalinowym (awaryjny zrzut ciepła ze spalin). Natomiast awaryjny zrzut ciepła z bloku silnika za pomocą chłodnicy awaryjnej.

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zastosowania agregatu, w którym jako awaryjny zrzut ciepła wykorzystywana jest chłodnica na pełną moc cieplną (czyli ciepło ze spalin i z bloku silnika)?

Zamawiający nie wyraża zgody na proponowane rozwiązanie.

 Odpowiedzi na pytania z dnia 23/11/2022.

  1. Zgodnie z regulaminem postępowania przetargowego

„ W ramach niniejszego zamówienia oferent musi wykonać wszystkie elementy związane z rozbudową zespołu jednostek kogeneracyjnych, zgodnie z opracowanym Projektem Budowlanym oraz Projektem Technicznym.”

Natomiast we Wzorze umowy w paragrafie 1 punkt 2 Zamawiający pisze:

„Wykonawca potwierdza, że oferta Wykonawcy uwzględnia wytyczne zawarte w: -projekcie budowlanym rozbudowy zespołu jednostek kogeneracyjnych (CHP) o kontenerową jednostkę mocy ok.400 kW wraz z infrastrukturą na oczyszczalni ścieków w Kucharach.”

Oferent musi wykonać wszystkie elementy związane z rozbudową zespołu jednostek kogeneracyjnych, zgodnie z opracowanym Projektem Budowlanym oraz Projektem Technicznym.

  1. Proszę, aby w szczególności dla nowego agregatu kogeneracyjnego Zamawiający określił wymagane min. parametry charakteryzujące agregat. Dla przykładu mogą to być parametry opisane w Projekcie technologicznym w punkcie 5.1.1 wymagane jako minimum do spełnienia przez dostarczony agregat.

Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, iż parametry takie jak sprawność elektryczna czy zużycie paliwa producenci agregatów podają z uwzględnieniem stosownej normy ISO pozwalającej zastosować w ich podawaniu tolerancję zużycia gazu lub mocy dostarczonej w paliwie w wysokości + 5%.

Wymagania dot. agregatu zostały określone w Projekcie technicznym i uznaje się je za wiążące przy składaniu oferty.

2. Zgodnie z regulaminem postępowania przetargowego Zamawiający wymaga:

„W celu potwierdzenia spełnienia warunków szczegółowych udziału w postępowaniu oferta musi zawierać następujące dokumenty: …

b) wykaz wykonanych robót budowlanych z okresu ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, obejmujący przynajmniej 3 (trzy) roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, w tym jednostkę o mocy co najmniej 400 kW”

Proszę o sprecyzowanie co Zamawiający rozumie przez sformułowanie roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym  przedmiot zamówienia?

Czy Zamawiający uzna referencje na roboty budowlane mające w swoim zakresie jednostkę o mocy najmniej 400 kW wykonane na obiektach takich jak np. ciepłownie, zakłady przemysłowe, składowiska odpadów?

 Tak.

  1. Czy w ramach realizacja zadania należy także uwzględnić serwis nowego agregatu kogeneracyjnego w okresie udzielonej gwarancji?

Nie.

  1. W ramach realizacji Zadania Zamawiający wymaga instalacji filtra siloksanów o wydajności biogazu  250 m3/h oraz instalacji osuszacz biogazu także o wydajności 250 m3/h.

Zgodnie z dokumentacją projektowa zarówno filtr jest wpięty w istniejąca instalacje równolegle do istniejącego filtra jak i osuszacz jest wpięty w instalację równolegle do istniejącego osuszacza takie rozwiązanie szczególnie w odniesieniu do filtra siloksanów może sprawiać problemy eksploatacyjna wynikające z tego, że utrudnione może być wymuszenie równomiernego przepływu biogazu zarówno przez oba osuszacze jaki przez oba filtry jednocześnie. Powyższe może doprowadzić do nierównomiernej pracy osuszaczy oraz do nierównomiernego wysycania się złoża w filtrach.

Sugerujemy aby rozważyć wymóg dostarczenia zarówno nowego filtra jaki nowego osuszacza na max. przepływ biogazu czyli 450 m3/h.

Zamawiający nie dopuszcza takiego rozwiązania, gdyż w takim przypadku z dużym prawdopodobieństwem konieczna byłaby zmiana uzyskanych do tej pory zgód i pozwoleń związanych z inwestycją.

  1. W odniesieniu do zabudowy nowego filtra siloksanów zwracamy się z prośbą o możliwość zabudowy filtra bez obudowy w formie wolnostojącego urządzenia w stosownej izolacji.

Instalacja usuwania siloksanów powinna być zadaszona, np. lekka konstrukcja typu „wiata”, na słupach stalowych, pokryta blachą trapezową pomalowaną w kolorze zielonym.

 Odpowiedzi na pytania z dnia 24/11/2022.

  1. Prosimy o wydłużenie terminu wykonania umowy do dnia 30.12.2023 z wyłączeniem okresu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie.

Termin wykonania umowy przedłużony zostaje do dnia 30/11/2023.

  1. Prosimy o potwierdzenie, iż w ramach udzielonej gwarancji wszelki czynności serwisowe a w szczególności usługi serwisowe dotyczące agregatu kogeneracyjnego nie są objęte ceną oferty i będą stanowić odrąbie płatne przeglądy na podstawie zawartej umowy serwisowej na okres gwarancji.

TAK.

  1. Prosimy o potwierdzenie, iż w ramach udzielonej gwarancji Wykonawca będzie sprawował wyłączny serwis gwarancyjny wraz z dostawą wszelkich materiałów eksploatacyjnych i wykonywaniem napraw gwarancyjnych i niegwarancyjnych.

TAK.

  1. Prośmy o wrażenie zgody na załączeniu do oferty skróconego kosztorysu zawierającego główne elementy kosztorysu ofertowego takie jak :

Przykład skróconego kosztorysu

Przy założeniu, iż Wykonawca zastosuje urządzenia wskazane w przedmiarze kosztorysowym stanowiącym załącznik do postępowania przetargowego.

Zamawiający wyraża zgodę na załączenie do oferty skróconego kosztorysu, ale w takim przypadku zobowiązuje oferenta do przedstawienia wykazu urządzeń o wartości > 10 tys. zł.

  1. Prosimy o zwiększenie udziału % podwykonawców z poziomu 25% do poziomu 50%.

Udział robót wykonywanych przez podwykonawców ustala się na max. 40%.

  1. Prosimy o wykreślenie zapisu w umowie dotyczącego par. 15 pkt.7 w zakresie przelania na Zamawiającego wszelkich uprawnień z tytułu gwarancji.

Wykreśla się zapis o przeniesieniu uprawnień gwarancyjnych na Zamawiającego.

  1. Prosimy o potwierdzenie, iż Zamawiający wymaga uzyskania sprawności elektrycznej dla Agregatu na poziomie min 42% zgodnie z powszechnie stosowaną normą ISO3046 przez producentów agregatów gazowych, tj. Sprawność elektryczna agregatu min 42,0% przy obciążeniu Agregatu 100% mocy znamionowej zgodnie z ISO 3046 z tolerancją zużycia +5% energii w

Patrz odpowiedź na Pyt. 1 z dnia 22/11/2022

Odpowiedzi na pytania z dnia 25/11/2022.

Pytanie nr 1

Dotyczy Regulaminu Postępowania Przetargowego, Punkt IX, Warunki ogólne, litera e, Warunki szczegółowe, litera b

Czy Zamawiający uzna za spełnione oba warunki jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej dwa zadania polegające na, budowie, dostarczeniu i zainstalowaniu przez siebie biogazowych agregatów kogeneracyjnych o mocy elektrycznej minimum 400 kW w tym jednego z układem przygotowania biogazu?

Zdaniem Wykonawcy do zrealizowania niniejszej inwestycji wystraczającym jest doświadczenie jak wyżej wskazano i nie ma potrzeby stawiania tych wymagań na poziomie w brzmieniu dotychczas obowiązującym. Modyfikacja zapisów Regulaminu Postepowania Przetargowego we wskazany sposób zdecydowanie przełoży się na możliwość wystartowania w przetargu większej liczby oferentów, a w konsekwencji wyboru oferty najkorzystniejszej przez Zamawiającego.  

Brak zgody.

Pytanie nr 2

Dotyczy Projektu architektoniczno – budowlanego, punkt 12.5.2. Opis rozwiązań technicznych.

Czy Zamawiający dopuści agregat kogeneracyjny o sprawności elektrycznej nie mniejszej niż 39,5 %, który zużywał będzie ok. 185 m3/h biogazu? Zużycie na tym poziomie będzie zgodne z opisem zawartym w pkt. 12.5.1. Bilans biogazu.

W drodze uzasadnienia Wykonawca wskazuje, iż  taka modyfikacja zdecydowanie podwyższy sprawność całkowitą urządzenia. Jednocześnie większa ilość Wykonawców będzie dzięki temu mogła złożyć  oferty podnosząc tym samym wskaźnik konkurencyjności w całym postępowaniu z pozytywnym skutkiem ekonomicznym dla Zamawiającego.

Nie.

Odpowiedzi na pytania z dnia 02/12/2022.

  1. Czy Zamawiający dopuszcza wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia (np. przez konsorcjum wykonawców)?

Zamawiający dopuszcza możliwość wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez kilku wykonawców, np. w formie konsorcjum pod warunkiem, że każdy podmiot z osobna spełnia warunki udziału w postępowaniu.

W takim przypadku oferent jest zobowiązany do przedłożenia kopii umowy konsorcjum, potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem.

  1. Czy Zamawiający dopuszcza możliwość polegania na zasobach podmiotu trzeciego (np. podwykonawcy) w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu?

Nie.

  1. Zwracam się także prośbą o przedłużenie terminu składania ofert o 10 dni, tj. do 22.12.2022r.

Zamawiający przedłuża termin składania ofert – do dnia 20/12/2022, godz. 10:00.